Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dotaci na podporu pomoci po tornádu v rámci rekonstrukcí nemovitosti v postižené oblasti. Řídící orgán OP PIK stanovil alokaci ve výši 500 mil. Kč. Podnikatelé hlašte se o pomoc, rádi Vám dotaci vyřídíme. 


Cílem programu je podpora podnikatelských subjektů postižených zásahem tornáda na území České republiky dne 24. června 2021. Podpora představuje finanční příspěvek (dotaci) na kompenzaci škod, které byly způsobeny tornádem na dlouhodobém majetku podnikatelského subjektu a na podporu obnovy podnikatelské činnosti.

 

Na co lze získat podporu (podporované aktivity):

  • aktivita a) kompenzace škod, které byly způsobeny tornádem na dlouhodobém majetku pro účely podpory obnovy podnikatelské činnosti
  • aktivita b) rekonstrukce a výrazné rozšíření technicky zásadně nevyhovujícího objektu na podnikatelský objek

 

Kdo může žádat (příjemci podpory):

  • malé a střední podniky

 

Kolik lze získat na jeden projekt (forma a výše podpory):

  • dotace na projekt je poskytována minimálně ve výši 1 mil. Kč a maximálně do výše 35 mil. Kč.

Míra podpory:

  • aktivita a) až 100 % způsobilých výdajů ponížených o pojistná plnění
  • aktivita b) malý podnik 45 % ZV a střední podnik 35 % ZV ponížených o případnou náhradu škody dle aktivity a)

Jaké výdaje je možné podpořit (způsobilé výdaje):

  • aktivita a) náklady související se škodou vzniklou v přímém důsledku přírodní pohromy, které ocení nezávislý odborník uznaný příslušným vnitrostátním orgánem nebo pojišťovnou
  • aktivita b) dlouhodobý hmotný majetek (úpravy pozemků, rekonstrukce objektů, modernizace, výstavba či odstranění stavby, inženýrské sítě, komunikace ke stavbám a další)
  • ostatní náklady související se stavbou (služby expertů, projektová a inženýrská činnost)

Do sekce Novinek na našem webu budeme vkládat jen a pouze informace, které Vám přihlášeným k odběru novinek bude chodit pravidelně jednou za 14 dní. Přihlásit k odběru novinek se můžeme na hlavní stránce našeho webu - Odebírat, vyplňte emailovou adresu.

Veškeré informace, drby, vše co se šustne okolí dotací sledujte na našem firemním Facebooku - zde je odkaz FB. Klikněte na tlačítko - Sleduji a To se mi líbí. Čeká Vás zde mnoho zajímavého. 

Jsem Vám kdykoliv k dispozici a budu se těšit na spolupráci. Nepromarněte tuto šanci, žádost o dotaci bude podpořena. Kontaktujte mne. 

Budu se na Vás těšit! 

 

 

Ing. Kateřina Procházková, manager consultant

+420 602 566 574
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.