INFO: +420 724 377 412 | dotace@granty-dotace.cz

Nástup robotů je pozvolný, ale jistý


Lidi zatím nahrazují v méně složitých manuálních pracích. Skutečně chytří roboti, kteří nejspíš způsobí pracovní revoluci. Česko by se na takové změny mělo připravit úpravou vzdělávacího systému. Další technické revoluce nemusí znamenat jen konec tisíců pracovních míst, ale vznik zcela nových druhů povolání.

Prosím pozor! Pozor na podvodné a neúplné informace ohledně vyhlášení dotačního titulu na tyto technologie od jiných poradenských společností. Aby nabrali dostatek klientů, prezentují dotační titul jako možnost nakoupit obyčejné a standardní technologie do výroby pro všechny regiony. Ale tomu tak není. Technologie musí splňovat dané podmínky a i regionálně musí být technologie správně umístěna. Dalším důležitým prvkem při analýze investice, zda splní podmínky dotačního titulu je např. podmínka rozdělení investice : část investice do výrobní technologie a část do nevýrobní technologie, musí dojít k vytvoření firemní WIFI sítě, infrastruktury na sběr dat apod. Chcete ovládat svoje stroje a firmu z tepla domova? Bude podpořena také technologii, která se dá ovládat i z jiného místa pouze s pomocí WIFI připojení.

Technologie zvládnou vykonávat jednoduchou monotónní práci, v které nahrazují obráběče, lakýrníky či pokladní v supermarketu. Oproti lidem se nikdy neunaví, nejsou nemocní a jejich výkony zůstávají stabilní. Průměrné náklady na roboty jsou nižší než u lidí. Není to ale tak, že by člověku brali práci. Vykonávají spíš takové činnosti, které lidé stejně dělat nechtějí, protože jsou rizikové nebo monotónní. 

Jste podnikatel a máte zájem posunout svojí výrobu o level výš? Volejte pro více informací na Infolinku + 724 377 412 či pište na email: analytik@granty-dotace.cz.

Sledujte nás na https://www.facebook.com/grant.consulting.as

ZDROJ: Hospodářské noviny

fShare
3

Grant Consulting a.s.

je specializovanou společností působící v oblasti dotační politiky Evropské unie a státu.

Žijeme v souladu s dotacemi.

    

Kontakt

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat

dotace@granty-dotace.cz
  +420 724 377 412
 
Grant Consulting a.s.
Technologický park Běchovice
Podnikatelská 553
190 11 Praha 9